تین کلاینت

نصب ویندوز بر روی تین کلاینت

نصب ویندوز برای تین کلاینت

ویژگی‌های مهم تین کلاینت باعث شده که به عنوان یکی از دستگاه‌های پرطرفدار محسوب شود. در واقع بسیاری از افراد که در مدتی قبل از کامپیوترهای شخصی یا لپ‌تاپ استفاده می‌کردند، به جایگزین کردن آن‌ها با تین کلاینت روی آورده‌اند. دلایلی مثل قیمت مناسب، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، امنیت بالا، خرابی کم و کاربردهای متفاوت باعث جذب این کاربران شده است. البته برای رقم زدن یک تجربه کاربری مطلوب با این سیستم به نصب ویندوز متناسب با مدل دستگاه و مصرف کاربر نیاز است. در این مقاله روش نصب ویندوز روی تین کلاینت را به صورت گام به گام به شما آموزش می‌دهیم.

ویندوز برای تین کلاینت

قابلیت نصب ویندوز خصوصیتی می‌باشد که تین کلاینت‌ها را نسبت به زیروکلاینت‌ها متمایز کرده است. همچنین بدون انجام این کار امکان استفاده از آن‌ها وجود نخواهد داشت مگر مدل‌هایی که در حالت زیروکلاینت هم فعالیت دارند. در هر صورت با نصب سیستم مورد نیاز می‌توانید به آسانی از مزایای این سیستم‌ها مثل سرعت بوت و امنیت بالا بهره‌مند شوید.

در مجموع نصب ویندوز بر روی تین کلاینت کار به نسبت ساده‌ای است که اکثر کاربران می‌توانند با استفاده از راهنما و آموزش موجود در این مطلب آن را انجام دهند. تنها باید مراحل نصب را به ترتیب و به درستی طی کرد. همچنین انتخاب ویندوز مورد نیاز به خود کاربر بستگی دارد اما با توجه به اینکه اکثر افراد ویندوز ۱۰ را ترجیح می‌دهند، سخت‌افزار لازم آن را هم مورد بررسی قرار خواهیم داد.

راهنمای نصب ویندوز بر روی تین کلاینت

راهنمای نصب ویندوز بر روی تین کلاینتبهترین تین کلاینت ها بر اساس برند سازنده، تجهیزات کلی و نوع سخت‌افزار از سیستم عامل‌های مختلفی پشتیبانی می‌کنند. بعضی از نمونه‌های حرفه‌ای آن از قابلیت پشتیبانی انواع لینوکس، یونیکس و ویندوز برخوردار هستند. البته تعدادی از آن‌ها مثل تین کلاینت اچ پی T360 دارای یک سیستم عامل پیش فرض هستند که کاربران به دلخواه می‌توانند آن را تغییر دهند.

در حال حاضر سیستم عامل ویندوز به خصوص برای نصب در تین کلاینت دارای بیشترین طرفدار است. پیش از اقدام به انجام مراحل نصب ویندوز بر این دستگاه باید نسخه مورد نظر را تهیه کنید. برای مثال بسیاری از افراد به نصب ویندوز ۱۰ علاقه دارند، در حالی که عده‌ای دیگر ویندوز ۷ یا حتی XP را ترجیح می‌دهند.

همچنین باید از داشتن سخت‌افزار لازم برای نصب این نسخه برخوردار باشید. در نتیجه مشخصاً پیش از خرید تین کلاینت باید نسبت به این امکانات سخت‌افزاری و خصوصیات مرتبط به آن اطلاعات کافی را کسب کنید و بر این اساس دستگاه را خریداری نمایید.

آموزش نصب ویندوز بر روی تین کلاینت

به طور کلی نصب ویندوز بر روی تین کلاینت در مراحل ساده ‌و سریعی انجام می‌شود. تنها باید فایل یا نسخه مناسب را تهیه کنید و پس از آن ۷ مرحله زیر را با دقت انجام دهید:

 1. بوت کردن فایل

در ابتدا برای نصب ویندوز باید از USB استفاده کنید و به عبارتی آن را با فایل ISO ویندوز بوت نمایید. همچنین می‌توانید برای بوت کردن فایل USB خود از یکی از نرم‌افزار‌های Easy2boot، Yumi یا Refus کمک بگیرید. البته نرم‌افزار Easy2boot از بیشتر سیستم عامل‌ها پشتیبانی می‌کند، در نتیجه استفاده از آن گزینه بهتری محسوب می‌شود.

پس از آن کلید F11 را بر روی صفحه کیبورد خود فشار دهید تا یک منو مشخص شود. سپس فلش یا همان USB که در ابتدای کار بوت کردید را به تین کلاینت متصل نمایید. در این مرحله دستگاه می‌تواند وارد مرحله نصب ویندوز شود.

در صورتی که فایل ISO به درستی اجرا شود، یک صفحه مرتبط به انتخاب زبان، انتخاب زمان و کیبورد نمایان خواهد شد و از این طریق وارد مرحله بعدی نصب ویندوز بر روی تین کلاینت خواهید شد.

 1. انتخاب زبان در نصب ویندوز

انتخاب زبان در نصب ویندوز برای تین کلاینتدر این مرحله باید زبان، مکان و زمان مورد نظر را انتخاب نمایید. در اکثر موارد بهتر است با همان سیستم پیش فرض یعنی زبان انگلیسی یو اس پیش بروید. البته اگر بعضی از افراد مورد دیگری را ترجیح دهند، می‌توانند آن را از قسمت ساب منوی مربوطه پیدا و انتخاب کنند.

پس از انتخاب زبان مورد نظر بر روی عبارت Next در پایین صفحه کلیک کنید تا به مرحله بعدی نصب ویندوز تین کلاینت بروید. در این مرحله بر روی عبارت Install Now کلیک کنید تا قوانین یا متن لایسنس مایکروسافت نمایان شود. پس از مطالعه و تائید وارد قسمت بعدی خواهید شد.

 1. به‌روزرسانی یا حذف سیستم عامل

به‌روزرسانی یا حذف سیستم عاملدر این مرحله باید از میان به‌روزرسانی یا حذف سیستم عامل یک مورد را انتخاب کنید. در گزینه اول یا همان به‌روزرسانی، ویندوز آپدیت می‌شود و اطلاعات مثل فایل، تنظیمات و نرم‌افزار‌ها مثل قبل باقی می‌مانند. همان‌طور که مشخص است گزینه دوم سیستم عامل و ویندوز قبلی را حذف می‌کند تا یک نسخه جدید را نصب کند. در نتیجه با انتخاب آن تمامی اطلاعات ذخیره شده از دست می‌روند.

در این قسمت برای ورود به مرحله بعدی نصب ویندوز باید بر روی گزینه Costume کلیک کنید. البته لازم به ذکر است که اکثراً در این حالت تنها اطلاعات موجود در پارتیشن ویندوز حذف خواهند شد و باقی اطلاعات محفوظ خواهند بود.

 1. انتخاب پارتیشن نصب

در این قسمت باید پارتیشن مورد نظر را برای نصب ویندوز انتخاب نمایید. پس از آن با کلیک بر روی Next عملیات نصب آغاز خواهد شد.

 1. شروع نصب ویندوز

شروع نصب ویندوزبه یاد داشته باشید که تین کلاینت برای انجام نصب به ویندوز به چیزی حدود ۸ الی ۱۰ گیگابایت فضا نیاز خواهد داشت. در نتیجه در این مرحله فضای مورد نیاز را انتخاب نمایید تا عملیات نصب ادامه یابد.

اگرچه این روند در اکثر سیستم‌ها و کامپیوترها زمان بر است، اما به دلیل استفاده از هارد SSD در تولید تین کلاینت، روند نصب ویندوز با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. البته در هر صورت باید تا انتهای انجام عملیات مدتی صبر نمایید.

 1. انجام تنظیمات یا Setting نصب ویندوز

پس از اتمام نصب ویندوز بر روی تین کلاینت باید وارد قسمت تنظیمات یا همان Setting شوید. پس از آن مراحل ساده زیر را طی کنید:

 • گزینه Use Express Setting را انتخاب نمایید.
 • بر روی گزینه Customize که به معنای تنظیمات به صورت دستی است، کلیک کنید.
 • با انتخاب کردن اکانت یا حساب مایکروسافت خود ادامه دهید. در صورت نداشتن یا عدم تمایل به استفاده از اکانت بر روی عبارت Skip کلیک نمایید.
 • در این مرحله یک یوزرنیم و پسورد یا همان نام کاربری و رمز عبور برای تین کلاینت خود تعیین کنید.
 • در صورت تمایل می‌توانید از قسمت Password Hint به عنوان قرار دادن یک راهنما در صورت فراموشی رمز عبور استفاده کنید.
 1. اتمام نصب ویندوز بر روی تین کلاینت

در انتها پس از تعیین نام کاربری و کلمه عبور بر روی گزینه Finish کلیک کنید تا مراحل نصب ویندوز بر روی تین کلاینت اتمام یابد. البته پس از آن ممکن است تنظیمات اولیه سیستم برای راه‌اندازی ویندوز کمی زمان ببرد، در این صورت نیازی به نگرانی نخواهد بود.

این ۷ مرحله ساده‌ترین روش برای نصب ویندوز برای کلاینت هستند که اکثر افراد با یک آشنایی کلی با عملکرد کامپیوترها توانایی انجام آن را دارند. در واقع پیچیدگی خاصی وجود نخواهد داشت. البته در غیر این صورت هم می‌توانید از کارشناسان این زمینه سؤالات خود را بپرسید و مشکلات نصب را برطرف نمایید.

بیشتر مطالعه کنید: تعمیر مینی پی سی و تین کلاینت

انواع روش‌های نصب ویندوز بر روی تین کلاینت

انواع روش‌های نصب ویندوز بر روی تین کلاینتبه طور کلی نصب ویندوز و به‌خصوص ویندوز ۱۰ می‌تواند در دو نوع مختلف انجام شود:

 • نصب ویندوز از طریق CD/DVD ویندوز
 • نصب ویندوز با استفاده از فلش دیسک

این دو مورد برای کامپیوترهای شخصی و کیس‌های بزرگ قابل انجام هستند. در مقابل از آنجایی که انواع مینی پی سی و تین کلاینت‌ها فاقد درایور DVD-ROM هستند، این امکان برای آن‌ها وجود ندارد. در نتیجه بهترین راه برای نصب ویندوز بر روی تین کلاینت از طریق فلش است که به صورت کامل به بررسی مراحل آن پرداختیم.

البته عدم تعبیه درایور DVD-ROM برای این دستگاه‌ها به معنای نقطه ضعف یا ایراد نیست، بلکه باعث سبک‌‌تر بودن، طراحی در سایزهای متفاوت، نگهداری آسان و در نهایت مصرف انرژی کمتر آن‌ها شده است. به همین دلیل در اکثر نمونه‌های تین کلاینت فن هم تعبیه نشده است تا علاوه بر کاهش ایجاد آلودگی صوتی، انرژی کمتری مصرف کنند. همچنین این مصرف کمتر موجب عدم داغ شدن دستگاه و به‌طبع ماندگاری بیشتر می‌شود.

سخت‌افزار لازم برای نصب ویندوز ۱۰ بر تین کلاینت

برای نصب نرم‌افزار و سیستم عامل بر روی هر دستگاه یا سیستمی به یک سری مشخصات نیاز است تا امکان نصب به وجود آید. در واقع هر سیستم عامل از جمله ویندوز دارای تعدادی پیش نیاز برای نصب است. بر این اساس ویندوز ۱۰ بر روی تین کلاینت نیازمند حداقل این سخت‌افزار است:

 • CPU: به یک پردازنده حداقل ۱ گیگاهرتز و یا حتی سریع‌تر از آن نیاز است.
 • فضای ذخیره‌سازی: به طور کلی به ۳۲ گیگابایت فضا و یا بیشتر نیاز است.
 • رم: برای نصب ویندوز ۱۰ ۳۲ بیتی به ۱ گیگابایت رم نیاز است و برای نصب ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی به ۲ گیگابایت رم نیاز خواهد بود.
 • صفحه نمایش دستگاه: برای نصب این ویندوز به وضوح ۶۰۰ × ۸۰۰ یا بیشتر از آن نیاز است.
 • GPU: به DirectX 9 و یا حتی جدیدتر از آن که با درایور WDDM 1.0 سازگاری داشته باشد، نیاز است.

در نهایت با داشتن این سخت‌افزار و استفاده از مراحل نصب ویندوز بر روی تین کلاینت در این مطلب، می‌توانید ویندوز ۱۰ را نصب نمایید.

تین سیس، معتبرترین مجموعه خرید تین کلاینت

ما در مجموعه تین سیس تلاش نمودیم تا به صورت کامل نحوه نصب ویندوز برای تین کلاینت را به شما آموزش دهیم. مجموعه تین سیس در حال حاضر معتبرترین مجموعه برای خرید انواع تین کلاینت برندهای مختلف محسوب می‌شود و درصورتی که قصد دارید تین کلاینت خود را به یک مدل بهتر ارتقا دهید، می‌توانید از محصولات تین سیس استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید