تین کلاینت, مینی کامپیوتر

تعمیر مینی پی سی و تین کلاینت

تعمیر مینی پی سی و تین کلاینت

با وجود افزایش تقاضا برای محصولاتی مثل مینی پی سی و تین کلاینت و به‌طبع افزایش تولید مدل‌های بهتر، طبیعی است که به یک تعمیر تخصصی و حرفه‌ای هم احتیاج باشد. البته این چنین لوازم دیجیتال که از ساختار تقریباً پیچیده‌ای برخوردار هستند را نمی‌توان برای تعمیر به دست هر کسی سپرد، به عبارتی دیگر یک تعمیرات اساسی تنها توسط افراد کارشناس در این زمینه حاصل می‌شود.

اگرچه مینی پی سی و تین کلاینت به دلیل نداشتن تعداد زیادی سخت‌افزار، امنیت بالا و به‌طبع حداقل امکان ویروسی شدن کمتر به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند اما بازهم در بعضی از اوقات لازم است که آن‌ها را نزد یک تعمیرکار مجرب برد تا بتوان عملکرد مفید را دوباره دریافت کرد.

اگر اخیرا مینی پی سی یا تین کلاینت شما توانایی عملکرد و کارایی قبلی خود را از دست داده یا حتی دچار مشکلات و ایراداتی شده است، در ادامه به جزئیات بیشتر برای برطرف کردن آن خواهیم پرداخت.

تعمیر مینی پی سی

تعمیر مینی پی سی یا مینی کامپیوتر در راستای حل هر ایراد و مشکلی که باشد باید به‌صورت تخصصی انجام شود، در غیر این صورت ممکن است حتی به بدتر شدن مشکل منجر گردد. گاهی مراجعه به یک تعمیرکار بی‌تجربه یا غیرمتخصص باعث می‌شود که خسارات بیشتر یا حتی جبران‌ناپذیر به وجود آیند و در نتیجه به خرید دستگاه جدیدی نیاز پیدا شود.

پس با وجود این مسائل مشخص می‌شود که بهترین راه برای تعمیر کامپیوتر کوچک و مینی کیس مراجعه به افراد کارکشته است. بعضی از مشکلات شایع که می‌توانند دلیل این مراجعه باشند چنین موضوعاتی را شامل می‌شوند:

 • روشن نشدن مینی پی سی
 • خاموش شدن ناگهانی مینی کامپیوتر
 • متصل نشدن ماوس و کیبورد به مینی پی سی
 • ریست شدن پی در پی مینی پی سی
 • به وجود آمدن مشکلات سخت‌افزاری در مینی کامپیوتر
 • مشاهده مشکلات نرم‌افزاری در کامپیوتر کوچک
 • مشکلاتی مثل سرعت پایین در عملکرد

البته این موارد بعضی از مشکلاتی هستند که افراد مختلف با استفاده از کامپیوترهای کوچک با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند و ممکن است ایرادات دیگری را تجربه نمایند. تعدادی از آن‌ها ممکن است توسط اتفاقاتی مثل ریختن آب روی دستگاه، جمع شدن گرد و غبار بیش از حد روی آن یا حتی قرار دادن دستگاه در معرض هوای گرم و رطوبت به وجود آیند.

به هر حال بهتر است پیش از انتخاب، نکات ملزوم خرید مینی پی سی را در نظر بگیرید تا امکان به وجود آمدن ایرادات گوناگون را به حداقل برسانید. برای مثال تنها به فروشگاه‌های قابل‌اعتماد مراجعه کنید و از برندهای معتبر و مدل‌های باکیفیت مورد دلخواه خود را برگزینید.

چند راه حل ساده که می‌توانید برای تعمیر مینی کیس و مینی پی سی امتحان کنید:

 1. اگر دستگاه شما روشن نمی‌شود، می‌توانید سیم‌ها یا کابل‌های اتصال آن را مورد بررسی قرار دهید و از اتصال صحیح آن‌ها اطمینان حاصل نمایید. همچنین ممکن است دکمه پاور آن دچار شکستگی، خرابی یا اختلال شده باشد که تعمیرکار می‌تواند آن را تعویض یا تعمیر کند.
 2. اگر ماوس یا کیبورد را نمی‌توان متصل نمود، احتمال خرابی سوکت مربوط به آن‌ها وجود دارد. همچنین در صورت امکان می‌‌توان آن‌ها را به پورت‌های دیگر متصل کرد تا سلامت پورت را بررسی نمود.

اگر مشکل غیر از این موارد است یا با این روش‌ها برطرف نشد باید در اسرع وقت به یک تعمیرگاه دارای تخصص در این زمینه مراجعه کرد تا به سرعت از بدتر شدن ایراد جلوگیری کرد. همچنین شایان ذکر است که هرگونه اقدام غیرتخصصی می‌تواند مشکلات بیشتری را به بار آورد، پس اگر در زمینه تعمیرات مینی پی سی تجربه ندارید بهتر است غیر از مراجعه به مرکز تعمیرات اقدام دیگری انجام ندهید.

آیا تعمیرات تین کلاینت امکان‌پذیر است؟

تعمیر تین کلاینتاگرچه نوع مراقبت و استفاده از تین کلاینت تأثیر فراوانی در دوام و سالم ماندن آن دارد اما بازهم در بعضی مواقع امکان خراب شدن و نیاز به تعمیر خواهد بود. برای مثال به‌کارگیری دستگاه در مکان‌هایی مثل کارخانه‌ها و محل‌های کار باعث می‌شود که بیشتر در معرض خرابی قرار بگیرد. البته در این صورت هم نیازی به نگرانی نخواهد بود چون افراد دارای تخصص برای تعمیر آن به شما کمک خواهند کرد.

از طرفی خیلی از افراد برای تعمیر تین کلاینت به تعمیرکاران کامپیوتر شخصی مراجعه می‌کنند اما بهترین کار مراجعه به تعمیرکار تین کلاینت می‌باشد  که در این زمینه تجربه بسیاری کسب کرده است.

به عبارتی دیگر با وجود اینکه تین کلاینت و کامپیوترهای شخصی در بعضی از قطعات و پردازش‌ها به یکدیگر شباهت دارند اما در مجموع دو دستگاه متفاوت هستند و به‌طبع در نوع و دانش تعمیر آن‌ها هم تفاوت وجود خواهد داشت.

بعضی از مشکلات تین کلاینت که با مینی کامپیوتر هم شباهت دارند، چنین مواردی هستند:

 1. روشن نشدن تین کلاینت
 2. متصل نشدن ماوس و کیبورد
 3. خراب شدن سوکت‌ها
 4. سوختن قطعات مثل پردازنده
 5. لاگین (Login) آهسته یا دسکتاپ با سرعت پایین
 6. مشکلات اتصال تین کلاینت

این موارد بعضی از مشکلاتی هستند که افراد برای تعمیر آن‌ها به متخصص تعمیرات تین کلاینت مراجعه می‌کنند و البته بعضی از آن‌ها ایراداتی ساده و بعضی دیگر کمی پیچیده هستند.

برندهای قابل تعمیر تین کلاینت و مینی پی سی

با توجه به اینکه تولیدات یا عرضه تین کلاینت و مینی پی سی هر دو روزبه‌روز در حال افزایش هستند، مدل‌های بیشتری هم برای تعمیر ایجاد خواهند شد. بسیاری از نمونه‌های برندهای شناخته‌شده قابل تعمیر هستند اما گاهی اوقات بعضی از مدل‌های بی‌کیفیت یا بی‌نام و نشان را نمی‌توان به‌راحتی تعمیر کرد. تعدادی از برندهای قابل تعمیر با توجه به مدل خاصی که هر یک دارا هستند چنین مواردی را در برمی‌گیرند:

برندهای مینی پی سی:

 • مینی کامپیوتر ایسوس
 • مینی کامپیوتر اینتل
 • مینی کامپیوتر ازراک
 • مینی کامپیوتر اچ پی

برندهای تین کلاینت:

 • تین کلاینت ایسوس
 • تین کلاینت اینتل
 • تین کلاینت اچ پی
 • تین کلاینت نت کامپیوتر
 • تین کلاینت سنترم

همچنین تعدادی از تین کلاینت‌ها که قابلیت استفاده در حالت زیرو کلاینت را دارند هم وابسته به مشکل امکان تعمیر را خواهند داشت. نکته حائز اهمیت این است که تعمیر هر کدام از برندها و یا مدل‌ها تا حدود زیادی به مشکل بستگی دارد. برای مثال امکان دارد که ایراد یکی از مدل‌های مینی پی سی اینتل برطرف شود در حالی که دیگری با مشکلی جبران‌ناپذیر غیرقابل تعمیر باشد.

برای تعمیرات مینی کامپیوتر و تین کلاینت به کجا مراجعه کنیم؟

برای تعمیرات مینی کامپیوتر و تین کلاینت به کجا مراجعه کنیم؟

از آنجایی که امکان رفع مشکلات مینی پی سی و تین کلاینت تا اندازه بسیاری به مهارت تعمیرکار حرفه‌ای وابسته است، نمی‌توان تعمیر دستگاه خود را از هر تعمیرکاری انتظار داشت. به همین دلیل برای این امر باید به افرادی مراجعه کرد که از حداقل این شرایط برخوردار باشند:

 • تخصص در زمینه تین کلاینت و مینی پی سی
 • آشنایی و تسلط بر ساختار تین کلاینت‌ها و کامپیوترهای کوچک
 • دارای تجربه در انجام تعمیرات
 • استفاده از قطعات باکیفیت برای تعویض در صورت لزوم
 • برخورداری از تعرفه‌ها و قیمت‌های منصفانه برای تعمیرات مینی کامپیوترها و تین کلاینت‌ها
 • توانایی عیب‌یابی تخصصی و دقیق
 • ارائه تعمیرات سخت‌افزاری
 • ارائه تعمیرات نرم‌افزاری

با آگاهی از این شرایط مهم و حیاتی برای تعمیر هر یک از این دستگاه‌های پرکاربرد پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب هرگونه جزئیات یا اطلاعات بیشتر با متخصصین شرکت تین سیس تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی تین سیس علاوه بر اینکه در زمینه فروش محصولاتی نظیر تین کلاینت، مینی کامپیوتر، زیروکلاینت، آل این وان و … با گارانتی 1 ساله فعالیت می‌کند، به جهت برخورداری از تکنسین های حرفه‌ای و با سابقه می‌تواند به مشتریان خود در جهت تعمیرات تین کلاینت، مینی کامپیوتر و … نیز ارائه خدمات داشته باشد. شما برای دریافت خدمات در جهت تعمیرات مینی پی سی و تین کلاینت یا دیگر دستگاه های مشابه، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید